Fragmanları da izleyebileceğiniz bu listemizde, Time Dergisinin seçtiği 2016’nın izlenesi en iyi 10 filmini sizler için derledik. Aralarında Oscar alabileceği düşünülen filmlerin de olduğu listemiz hakkında fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz. İyi seyirler…

Listemizde yer alan filmler şunlar:

10. The Shallows (Karanlık Sular)

Film, Nancy’nin tek başına sörf yaparken köpek balığı saldırısına uğrayarak kıyıya çok yakın bir yerde mahsur kalmasını konu alıyor.

9. Everybody Wants Some!!

Filmde, üniversiteli beyzbol oyuncusu bir grubun hikayesi anlatılıyor. Gençlik arzularını ortaya koyan neşeli bir komedi filmi.

8. La La Land (Aşıklar Şehri)

Müzikal dalında en iyi film, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu dallarında Altın Küre adayı olan film, hayatlarında yön bulmaya çalışan Sebastian ve Mia’nın aşkını konu ediniyor.

7. Tower

1966 yılında, Teksas Üniversitesi’nde 16 kişinin saat kulesinde oturan silahlı bir kişi tarafından öldürülmesini konu alan belgesel; arşiv görüntüleri, görgü tanıklığı ile animasyonlara yer veriyor.

6. Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)

Lee Chandler, doğup büyüdüğü ama uzun zamandır uğramadığı kentten bir gün acil bir telefon alır. Kalp hastası ağabeyi hastaneye kaldırılmıştır ve durum ciddidir. Lee yola koyulur ama hastanede onu bekleyen haber hiç de iç açıcı değildir.

5. Silence

Martin Scorsese’nin yönettiği film, 17. yüzyılda yaşayan iki rahibin karşılaştıkları şiddet, baskı ve Japonya’ya yaptıkları seyahatlerini konu alıyor

4. Elle (O Kadın)

Isabelle Huppert, evinde tecavüze uğrayan üst sınıf Parisli bir kadını canlandırıyor. Filmde Michele adlı karakterin amacı bu, kimliğini bilmediği adamı bulmaktır. Arayışı, zamanla hem kurban hem de saldırgan için her an kontrolden çıkabilecek bir kedi-fare oyununa dönüşür.

3. Loving

Film, ırklararası evlilik yapmış bir çifti konu ediniyor. Loving çifti 1958 yılında evlendikleri için Virginia hapishanesinde mahkum edilir. Çünkü o yıllarda ırklararası evlilik yasal değildir.

2. Paterson

Paterson, otobüs şoförü olarak sokaklarda dolaşan ve etkileyici şiirler yazan biridir. Sevgilisi Laura ile sıradan ama huzurlu bir hayat sürdürür. Laura ise evle sınırlandırdığı hayatına renk katmak için her gün farklı uğraşlar arayan, hafif çılgın bir kadındır.

1. Moonlight (Ay Işığı)

En iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi film müziği dallarında Altın Küre adayı olan film, genç siyahi bir adamın çocukluğundan yetişkinliğe kadar Miami’nin zor bir mahallesinde, hayatta kendine yer edinme savaşını ve büyüme hikayesini anlatıyor.

Time Dergisine Göre 2016’nın En İyi 10 Filmi (Fragmanlarıyla)

About The Author
-

2 yorum

 • Klaudia Orlovsky
  Reply

  I can see that your site probably doesn’t have much traffic.
  Your posts are interesting, you only need more new visitors.

  I know a method that can cause a viral effect on your website.
  Search in google: Jemensso’s tricks

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>