Fragmanları da izleyebileceğiniz bu listemizde, 2016 yılında çıkan izlenesi en iyi 11 korku filmini sizler için derledik. Listede olması gerektiğini düşündüğünüz filmler varsa lütfen yorumlarda belirtiniz. İyi seyirler…

Listede yer alan filmler şunlar:

1. Korku Seansı 2 (2016) The Conjuring 2

Eşinden boşanmış Peggy yaşları 7 ile 13 arasında değişen 4 çocuğuyla birlikte büyük bir eve taşınır. Bir süre sonra çocuklar geceleri hareket eden eşyalardan şikayet etmeye başlarlar.

2. Nefesini Tut (2016) Don’t Breathe

Kör bir adamın evine girip, hırsızlık yaparak yakalanmadan kurtulabileceklerini düşünen üç arkadaşın hikayesi. Adamın göründüğü kadar çaresiz olmadığını farkettiklerinde ise korkunç bir hata işlediklerini anlamışlardır.

3. Cloverfield Yolu No:10 (2016) 10 Cloverfield Lane

Büyük bir trafik kazası geçiren Michelle, gözlerini yeraltında konumlanmış bir sığınakta açar. Yanında ise, dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu ve kesinlikle dışarıya çıkamadaklarını iddia eden iki yabancı adam vardır.

4. Under the Shadow (2016)

Evlerinin etrafını cinlerin sandığını düşünen bir anne ve kızın yaşadıklarını konu alıyor.

5. Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı (2016) Ouija: Origin of Evil

Ruh çağırma seansları düzenleyen bekar bir anne ve 2 kızının, aldıkları ruh çağırma tahtasının en küçük kızı etkisi altına almasını konu ediniyor.

6. Lanetli Çocuk (2016) The Boy

Bebek bakıcısı olan Greta, bir İngiliz ailenin yanında iş bulur ancak ailenin bebekleri oyuncaktır. Başlarda komik gelen bu durum, bir süre sonra Greta’nın oyuncak bebeğin aslında gerçek olduğunu farketmesiyle bambaşka bir hal alacaktır.

7. The Eyes of My Mother (2016)

Çocukluktan itibaren peşini bırakmayan kabuslarını sonladırmak için kendini terk edilmiş bir çiftlik evine kapatan Francisca adlı genç kızın, yaşadıkları ele alınmaktadır.

8. Arınma Gecesi: Seçim Yılı (2016) The Purge: Election Year

Arınma Gecesi’nin kaldırılması için kampanya yürüten senatör henüz amacına ulaşamadan Arınma Gecesi gelip çatıyor. 24 saatlik özgürlüklerine veda etmek istemeyen suçlular da bu kez senatörü hedef alıyor.

9. Karanlık Sular (2016) The Shallows

Nancy, sörf için uygun dalgayı yakalamıştır. Cennet gibi bir koyda tek başına sörf yaparken köpekbalıklarının saldırısına uğrar ve son çare olarak bir kaya parçasına tutunur. Köpekbalıklarına rağmen kıyıya ulaşmaya çalışacaktır.

10. Kabustan Gelen (2016) Before I Wake

Evlat edindikleri Cody’nin rüyalarında gerçekleri gördüğünü fark eden bir ailenin, kabusların arkasında yatan gerçeği çözmeye çalışmalarını konu ediniyor.

11. Hush (2016)

Dilsiz ve sağır bir kadın olan Maddie gözlerden uzak, orman içerisindeki ıssız bir evde tek başına yaşamaktadır ama o akşam yalnız değildir çünkü psikopat bir katil sinsice onu izlemektedir.

2016’nın En İyi 11 Korku Filmi İzle (Fragmanlarıyla)

About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>